Reference

Knižnica mesta Ostravy
Knižnica mesta Ostravy
Knižnica mesta Ostravy využíva od konca septembra 2015 výhody knižničného systému Tritius nielen v prevádzke hlavnej budovy, ale najmä aj na všetkých 27 pobočkách po celom meste. Unikátna je aj to, že systém Tritius je prevádzkovaný v magistrátnym hostingovom centre a nie zo serverov v knižnici. Knižnica eviduje takmer 750 000 knižničných jednotiek a takmer 100 000 čitateľov.
 
Národný pamiatkový ústav ČR
Národný pamiatkový ústav ČR

Národný pamiatkový ústav má vo svojom katalógu zaradené záznamy o budovách, dielach a fotografiách.

Veřejný katalóg knižnice

Ministerstvo zahraničných vecí ČR
Ministerstvo zahraničných vecí ČR
Odborná knižnica ministerstva zahraničia prešla na Službu systému Tritius, pretože nový systém prevádzkovaný formou služby umožnia minimalizovať ďalšie pracovné náklady spojené so správou IT.
 
Pre čitateľov knižnice sa spolu so štartom automatizovaného požičiavanie dokumentov otvorí rad možností komunikácie s knižnicou cez vyspelé rozhranie katalógu Tritius a to aj z mobilných zariadení.
 
 
 
Zdieľaný server Merkúr
Zdieľaný server Merkúr

Menšie knižnice majú možnosť využiť zdieľaný server so systémom Tritius. Svoj systém tak už úspešne prevádzkuje niekoľko knižníc. Tu je možné sa pozrieť na ich webový katalóg (zdieľaný či samostatný).

Zdieľaný webový katalóg (verejná časť systému pre čitateľa).

Mestská knižnica Sedlčany
Mestská knižnica Sedlčany

Mestská knižnica Sedlčany, ktorá má viac ako 80.000 zväzkov, využíva knižničný systém Tritius vrátane výpožičného protokolu a nového webového katalógu pre svojich čitateľov. Svojim čitateľom ponúka tiež elektronické výpožičky, ktoré nový katalóg umožňuje

Verejný katalóg knižnice

REKS centrum Klatovy
REKS centrum Klatovy
Prvá knižnica poverená regionálnymi funkciami prešla na knižničný systém Tritius a umožnila zatiaľ 7 miestnym knižniciam zdieľať spoločný systém v rámci regiónu Klatovsko. Prevod dát zo systému Clavius teraz obsahuje komfortný a úplný prevod existujúcich regionálnych systémov na báze Clavius REKS a tiež budovanie nových regionálnych centier.